2 Milyon Çocuk Decathlon’la Koşacak

Global spor markası Decathlon’un isim sponsorluğunda, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun iş birliğiyle düzenlenen, Türkiye’nin en geniş kapsamlı çocuk atletizm yarışları “Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı” mayıs ayı itibarıyla başladı. Çocukları spora teşvik etmek, spor kültürünü yaygınlaştırmak, atletizmde yeni yeteneklerin keşfedilmesine ve yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen “Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı” yarışlarına Türkiye genelinde 10-14 yaş aralığında 2 milyon çocuğun katılması hedefleniyor. 

“Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı”na katılan çocuklar, okullarındaki ön eleme yarışlarının ardından, şehir elemelerine katılacak; şehir elemelerinde başarılı olan çocuklar ise Çanakkale, İzmir, Ankara, Antalya, Gaziantep, Diyarbakır, Samsun ve İstanbul’da gerçekleşecek bölge finallerinde mücadele edecek. Bölge finallerinde dereceye giren genç sporcular, 13 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek Türkiye Finali’nde yarışacak. Türkiye Finali’nde, kendi kategorisinde birinci sırayı elde eden 5 kız ve 5 erkek sporcu, onları keşfeden beden eğitimi öğretmenleriyle birlikte ağustos ayında 4 günlük Fransa seyahatine hak kazanacak. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Decathlon Türkiye Pazarlama ve İletişim Direktörü Öykü Pamuk Dolanbay, “Decathlon’un temel amacı, bireyleri sporun keyif ve faydalarıyla harekete geçirerek, herkes için pozitif etki yaratmak. Bunun için ‘herkesin kendi koşullarına göre spor yapmasına olanak sağlamak’ hedefimiz doğrultusunda, her yaştan ve yetenek seviyesinden insanın sporu hayatına dahil etmesine olanak sağlayacak proje ve inisiyatifler hayata geçiriyoruz. ‘Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı’ projesi, Decathlon olarak sporu toplumun her kesimine yayma ve spora erişimi kolaylaştırma vizyonumuzu destekleyen, bir parçası olmaktan son derece heyecan duyduğumuz bir proje. Spor, genç nesilleri aktif yaşam biçimleri konusunda teşvik ediyor. Onları kötü alışkanlıklardan uzak tutarak sağlıklı birer birey olarak yetişmelerine katkıda bulunuyor. Dolayısıyla spor sadece bir rekabet alanı değil, aynı zamanda sağlık, mutluluk ve toplumsal uyum için bir araç.  Bu nedenle, bu projeyi, gençlerimizin daha sağlıklı, daha mutlu ve daha başarılı bir geleceğe erişmelerine olanak tanıyan bir fırsat olarak görüyoruz. Bu projeyle birlikte Türkiye genelinde 2 milyon çocuk harekete geçecek. Ayrıca, bu çocuklar arasındaki genç yeteneklerin keşfedilmesine ve geliştirilmesine olanak sağlayarak, Türkiye’nin atletizmdeki gelecek başarılarına katkıda bulunuyoruz. Bu anlamlı projenin gerçekleşmesinde emeği olan herkese, Decathlon olarak teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Decathlon’un isim sponsorluğuyla, Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğiyle ve Bro Event Spor Organizasyonları’nın organizasyonuyla düzenlenen “Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı” hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için etkinliğin resmî web sitesini ziyaret edebilirsiniz: 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir