Ahmet Hakan’dan Astrolog Meral’e: Her küfrü Allah’la başlıyor Allah’la bitiriyor, yargılanması gerekir

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Galatasaray’ın şampiyon olmasından sonra tepki alan “Fenerbahçe mucize bir şekilde şampiyon olacak” iddiasının sahibi Astrolog Meral’in gelen eleştirilere küfürle karşılık vermesine tepki gösterdi.

“Küfürler etti deyip geçmeyeyim. Öyle böyle değil. Çok ağır küfürler. Üstü açılmadık küfürler. Hiçbir azılı küfürbazın aklının ucundan bile geçmeyecek küfürler” diyen Hakan, “Bu terbiyesiz astroloğun ettiği küfürlerin tamamında din ve dince kutsal sayılan değerler vardı. Her küfrüne Allah’la başlıyor, Allah’la bitiriyordu. Bu açıdan suç işlemiştir bu astrolog. Yargılanması gerekir” dedi.

Hakan, “Ayrıca bu hanımın akıl ve ruh sağlığının yerinde olup olmadığının kontrolü için bir kliniğe sevk edilmesinde toplum sağlığı açısından sayısız yarar var. Galiba çare: Tıpkı yabancı VAR hakemleri gibi yabancı astrologlar” ifadelerini kullandı.

Hakan, yazısının sonunda Meral Güven hakkında halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekten soruşturma açıldığını hatırlatarak, “Akıl ve ruh sağlığı açısından da incelemeye tabi tutulursa… Tam olacak” dedi.

Yazının tamamını okumak için . 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir